Szybkie bicie serca w stresie! – ćwiczenie Psychofitness

kiedy bicie serca budzi stres, szybkie bicie własnego serca, panika

Znasz ten moment, kiedy serce w stresie zaczyna szaleć a Ty zaczynasz bać się samego serca?

To bardzo częsty objaw, który nie daje spokoju. W końcu zamiast skupić się na stresowej sytuacji, my analizujemy, czy przypadkiem nie mamy zawału…

Znasz to?

W takim razie to ćwiczenie jest dla Ciebie stworzone, aby oswoić się ze sobą!

 

Kiedy poznasz przyczynę szybkiego bicia serca, łatwiej będzie Ci odczuć ulgę.

Po pierwsze: serce nie bije bez przyczyny. Jego pracę pobudza neuroprzekaźnik-hormon wydzielany w sytuacji stresowej – adrenalina. Adrenalina jest neuroprzekaźnikiem w układzie nerwowym współczulnym, czyli tym samym, który jest pobudzony w stresie. Szybkie bicie serca jest naturalne dla sytuacji stresowej, ponieważ ma zwrócić uwagę, że dzieje się coś ważnego, co wymaga zauważenia.

 

Co zrobić, aby szybkie bicie serca nie powodowało zaostrzenia stresu?

I po to tu jesteś – aby się tego nauczyć! Przygotowałam dla Ciebie bardzo skuteczne ćwiczenie, które wykonywane regularnie pomoże Ci uodpornić się na objaw szybkiego bicia serca w stresie!

 

Ćwiczenie Psychofitness – Jak oswoić się ze swoim sercem?

1.

Znajdź bezpieczne miejsce, które dobrze Ci się kojarzy. Niech to będzie moment, w którym aktualnie nie masz nic ważnego do zrobienia. To bardzo ważne!

2.

Weź głębszy wdech i lekko spowolnij wydech. Wstań i rozluźnij ramiona. Zamknij oczy, jeśli przestrzeń jest bezpieczna, i zrób bardzo małe podskoki, zaledwie o 1-2 mm nad ziemię. Zrób 10 podskoków i zatrzymaj się.

3.

Zaobserwuj, co czujesz w ciele. Czy Twoje serce przyspieszyło? Delikatnie spowolnij wydech i skup się na rozluźnieniu ramion. Pamiętaj, że jesteś w bezpiecznym środowisku i nic Ci nie grozi. Ten czas jest dla Ciebie chwilą, którą spędzasz ze sobą pracując nad relacją ze swoim ciałem.

4.

Zrób 5 podskoków. Obserwuj pracę swojego serca. Poświęć mu chwilę. Zauważ, że ono zaczyna szybciej bić, a dalej nic Ci nie grozi. Jest bezpiecznie. Jest OK.

5.

Spowolnij delikatnie wydech. Bardzo delikatnie, by było komfortowo. Spróbuj zrobić 3 podskoki. Zauważ, że serce zaczyna bić szybciej, a wszystko jest w idealnym porządku. Mało tego… zrobiło się jakby lżej w głowie, prawda?

6.

Przerwij ćwiczenie w komfortowym etapie. Nie przedłużaj go. Wracaj do niego codziennie, a szybko zauważysz różnicę!

Cały etap oswajania się z biciem serca, ciepłem, szybkim oddechem osiągniesz dzięki pracy z Zeszytem Ćwiczeń Psychofitness . Dzięki niemu krok po kroku nauczysz się rozpoznawać 4 Wyznaczniki Natychmiastowej Satysfakcji i obserwować moment, w którym wiąże się to z relaksem.

Ćwiczenia publikowane na stronie nie są fragmentami eBooków.

 

eBooki

eBook Psychofitness – jak spalić stres i zadbać o zdrowie

69,99 

Tworzenie relacji z ciałem – Zeszyt Ćwiczeń Psychofitness

49,99 

eBook Ziołowe leki i suplementy diety, część 1

119,99 

Znajdź to, czego szukasz